تبلیغات
قصد دارید بدانید ...؟؟؟ - قالبهای فایل تصویر قالبهای فایل تصویر

javahermarket

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 25 تیر 1390

قالبهای فایل تصویر - جستجوی

حمایت ذاتی به این معنا است که مرورگر نیازی به نرم افزار خاص برای نمایش عکس ندارد . هنگام ایجاد یک تصویر وب یک طراح باید یکی از فایلهای jpg یا gif را بر مبنای نوع عکسی که در فرمت دارد انتخاب کند.

 

تصاویر گرافیکی در قالبهای زیر ظاهر می شوند : (Bitmap (BMP قالب TIFF (Tagged Image File Format) (Gif) Graphic Interchange Format , (WMF) Windows Meta File (JPEG) Joint Photo Graphic Express Group فقط قالبهای Gif و JPG بطور معمول و ذاتی با مرورگرها حمایت می شوند و فورمتهای دیگر با کمک Plug in مشاهده می شوند . حمایت ذاتی به این معنا است که مرورگر نیازی به نرم افزار خاص برای نمایش عکس ندارد . هنگام ایجاد یک تصویر وب یک طراح باید یکی از فایلهای jpg یا gif را بر مبنای نوع عکسی که در فرمت دارد انتخاب کند .

Image File Format

● Graphic Interchange Format- Gif

Gif یک قالب فایل مستقل است که محدود به نمایش 256 رنگ می باشد که بطور طبیعی بوسیله Compuserver برای سرویسهای روی خط انتشار داده شده است . Gif برای اکثر طراحان حرفه ای وب قالب خوبی می باشد زیرا سایز آنها کوچک هستند.

بهم تابیدگی فایلهایGif بی نظیر است و بهتر است که برای فایلهای بزرگ از این نوع قالب استفاده شود . Gif به عنوان یک قالب کم ضرر در نظر گرفته می شود به این معنی که تصویر فشرده می شود در حالی که هیچ اطلاعاتی از دست نمی رود . در نتیجه یک فایل Gif نمی تواند به اندازه یک فایل Jpg فشرده شود و نیز طراح نمی تواند میزان فشردگی را محاسبه کند .

▪ Animated -Gif

در سال 1989 ورژنی از نرم افزار مربوط به فایلهای Gif این امکان راداد که رشته توالی از عکسها ذخیره شده یک فایل متحرک نمایش دهد. فایلهای Gif می توانند انیمیشن های کامل و افکتهای ویدیویی بدون نیاز به Plugins را ایجاد کنند .

فایلهای Gif ممکن است شامل یک عکس ساکن باشد ، توابع متحرک Gif مانند کارتون و ...

فایلهای Gif ممکن است شامل فرمهای متوالی است که تقریباً از Cach مرورگر بارگذاری میشوند و بطور نا محدود تکرار میشوند و یا حلقه مجبور به حرکت تقلیدی میشود. یکی از اختیارات Gif های متحرک این است که آنها در درجه بالای تصاویر متحرک قرار دارند آنها وابسته به Client - Pull و Server - Pushنیستند. هم Client - Pull و هم Server Push نیاز به فایلی دارند که بتوانند بطوری در پی در پی با تعداد زیادی تغییرات بین کامپیوتر کاربر و کامپیوتر سرور بارگذاری شود .

● ( Server Push _Client Pull )

( Server Push _ Pull ) ترکیبی از فنون سرویس دهنده / سرویس گیرنده وب که بصورت انفرادی شامل فشردن سرویس دهنده یا کشیدن سرویس گیرنده است. در فشردن سرویس دهنده ، داده ها را در سرویس گیرنده بار گذاری میکند . اما ارتباط داده ای همچنان باز میماند . این ترکیب به سرویس دهنده امکان میدهد که در صورت که در صورت لزوم انتقال داده ها را به مرورگر ادامه دهد . در کشیدن سرویس گیرنده ، سرویس دهنده داده ها را برای سرویس گیرنده بار گذاری میکند. اما ارتباط داده ای باز باقی نمیماند. سرویس دهنده رهنمود HTML را برای مرورگر ارسال میکند و به آن اعلام میکند که این ارتباط را پس از یک فاصله زمانی مجدداً باز کند. تا داده های بیشتری را دریافت کرده یا احتمالاً URL جدیدی را باز کند.

● Gif شفاف

امتیازی که فایلهای Gif نسبت به تصاویر JPG دارند این است که طراح می تواند یک رنگ از تصاویر Gif طراحی کند که شفاف باشد و این ویژگی باعث رفع محدودیت ها در اشکالی مثل مربع یا مثلث می شود . برای مثال یک طراح می تواند یک Logo دایره ای با یک زمینه رنگ شفاف ایجاد کند . بنابراین عکس با اطلاعات شفاف و بصورت دایره ظاهر می شود .

تمرین 5-1 ایجاد سایت عکسهای متحرک :

در این تمرین شما از یک سرویس دهنده بر روی اینترنت برای ایجاد یک تصویر متنی و متن متحرک استفاده می کنید .

1) وارد سایت http://www.mediabuilder.com شوید .

2) اتصال 3D Text Maker را که در طرف چپ صفحه قرار دارد انتخاب کنید.

3) در مرحله اول فونتی دلخواه را برای متن خود انتخاب کنید .

4) در مرحله 2 رنگی برای فونت خود در نظر بگیرید .

5) می توانید ابعاد متن خود را تنظیم کنید .

6) در اینجا شما می توانید افکت های رنگی نیز برای متن خود اعمال کنید .

7) در میدان متنی ، متن مورد نظر خود را وارد کنید . می توانید برای مثال متن My 3D Text را وارد کنید و سپس روی Make 3D Text کلیک کنید صفحه دیگر با فایل گرافیکی کامل شده بارگذاری می شود . شما می توانید تغییرات دیگری را نیز وارد کنید و همچنین می توانید فایل خود را با ابزار دیگری بنام Gif Works ویرایش کنید و آنرا بر روی هارد محلی خود ذخیره کنید .

8) به صفحه خانگی www.mediabuilder.com بازگردید و این بار ابزار Animated Banner Maker را انتخاب کنید .

9) دستورالعمل استفاده از این ابزار را بخوانید .

10) برای این تمرین سبک Around the world را انتخاب کنید .

11) اگر نیاز باشد با اسکرول به پایین بروید و وارد اولین میدان متنی شوید .

12) بر روی دگمه Make Banner کلیک کنید Banner در صفحه ای جدید ظاهر می شود .

13) مراحل ذخیره فایل را به هارد بخوانید .

● Joint Photographic Experts Groop -JPEG :

عکسها در قالب JPEG از رنگهای بیشتری نسبت به فایلهای Gif برخوردار هستند . اما معمولا به زمان بارگذاری بیشتری نیز نیاز دارند .

فایلهای JPG شامل اطلاعات 24 بیت رنگی ( 16.7 میلیون رنگ ) می باشند و به خوبی در تصاویر یکپارچه گرافیکی و عکسبرداری ها ظاهر می شوند . باید به خاطر آورید که خیلی از کاربران فقط توانایی نمایش 8 بیت رنگ را برای خود دارند و در نتیجه در نمایش عکس برای آنها به مقدار قابل ملاحظه ای افزایش نور ایجاد می شود . ( پدیده ای که قبلاً راجع به آن بحث شد)

فایلهای JPG به طور اتوماتیک فشرده می شوند و در هنگام ورود به صفحات وب از حالت فشردگی خارج می شوند . اثرات فشرده سازی متفاوت هستند . فشردگی بیشتر تنزل درجه بیشتری در عکس نهایی دارد . JPG را به عنوان یک فایل زیان آور و پر اتلاف در نظر می گیرند . به این معنی که فشردگی عکس را افزایش می دهد . رنگها با قطره چکان از جعبه رنگ عکس برداشته می شود و نتیجه آن تنزل در کیفیت عکس است . برای مثال یک فایل 100 kb می تواند 10 kb فشرده شود و به هر جهت این فشردگی کیفیت عکس را کم می کند . یکی از مضرات استفاده از این قالب این است که طراح کنترلی بر چگونگی تبدیل 24 bit به 256 رنگ استفاده شده با صفحه نمایش کاربر را ندارد .

همچنین تفاوت بارزی در نحوه نمایش این قالب در 2 مرورگر IE و NetScape وجود دارد بعلاوه نحوه نمایش در PC ها نیز متفاوت تر از مکینتاش می باشد . طراح باید قبل از آنکه صفحه خود را به اتمام رسانید بداند که کدام قالب منظور وی را بهتر تامین میکند و کار خود را در دو مرورگر با سیستم عامل های مختلف آزمایش کند .

● JPEG2000:

قالب جدید JPEG به منظور توسعه ویژگی های فشردگی فایلهای JPEG استاندارد می باشد همانطور که قبلا بحث شد قالب اخیر JPEG که اطلاعاتی راجع به تصویری که فشرده شده است در بردار سودمند نسیت و این قضیه در نتیجه روزنه هایی را در تصویر ایجاد می کند و باعث ایجاد تصویر خالدار می گردد . در JPEG 2000 فشرده سازی در اثر یک تکنولوژی مواج بوجود می آید که اطلاعات را به گونه ای متفاوت ذخیره می کند که تعداد زیادی از تکه هایی که در تصاویر فشرده شدهای که از طریق JPEG بوجود آمدند را از بین می برد .

● Portable Network Graphics -PNG:

قالب PNG به عنوان یک قالب جدید برای گرافیکهای وب ظاهر شده است . برای تصاویر وب PNG بهترین ترکیب از ویژگیهای JPG و GIF را تحت یک قالب واحد دارا می باشد . فایلهای PNG زیادتر هستند و همچمین از شفافیت فایلهای GIF و از عمق رنگی JPGحمایت می کنند . فشردگی در فایلهای PNG با استفاده از فیلترهای فشردگی که تا عمق 48 bit حمایت می شوند توسعه پیدا کرده است . حمایت مرورگرها از قالب PNG هنوز معمول نشده است . Netscape 4.7 و IE5 با درجات مختلفی از PNG حمایت می کنند . به هر جهت کمیته www در 1996 فرمت PNG را پیشنهاد داد ولی فرمت استاندارد شده نیست .

● تصاویر برداری مقیاس پذیر SVG

قالب تصاویر برداری مقیاس پذیر (SVG) در فاز نقشه های کاری W3C می باشد . SVG در XML در تشریح اشکال اصلی کاربرد دارد . مشابه بردارهای گرافیکی دیگر SVG هنگامی که با هنرهای خطی و اشکال کار می کند بهینه می شود .

استاد آن لاین

 

منبع : aftab.ir - آفتاب
طبقه بندی: کامپیوتر، 
برچسب ها: تکنولوژی جدید کامپیوتر، قالبهای فایل تصویر، آموزش نرم افزار دانلود منیجر IDM، electronic download، Internet Download Manager، آموزش، آموزش IDM، آموزش دانلود، آموزش دانلود سریع، آموزش دانلود منیجر IDM، آموزش نرم افزار، آموزش نرم افزار IDM، آموزش نرم افزار دانلود منیجر، آموزشی، ابنترنت، ترفند IDM، ترفند های IDM، دانلود آموزش، دانلود با IDM، دانلود با دانلود منیجر، دانلود با دانلود منیجر IDM، دانلود سریع، راهنمای IDM، راهنمای دانلود با IDM، روش های IDM، فارسی، نکات، دانلود نرم افزار امنیتی Ad-Aware Internet Security Pro v.9.0.5، نرم افزار، نرم افزار جدید، نرم افزار ضد هک، آنتی لاگر، بهترین نرم افزار امنیتی، دانلود، دانلود نرم افزار، دانلود نرم افزار 2011، دانلود نرم افزار امنیتی، دانلود نرم افزار امنیتی Ad-Aware 8.3.3.0، دانلود نرم افزار جدید، دانلود نرم افزار ضد جاسوسی، دانلود آنتی ویروس، دانلود اخرین ورژن نرم افزار، دانلود جدید ترین نرم افزار، دانلود رایگان، دانلود رایگان نرم افزار، سایت دانلود نرم افزار، فرمت فایل های تصویری، فرمت فایل های ویدئویی، انواع فرمت دی وی دی و سی دی، نرم افزار Kristanix Software ImageBadger Deluxe برای بالا بردن کیفیت عکس، نرم افزار Kristanix Software ImageBadger Deluxe قدرتمند ترین نرم افزار تبدیل فرمت، تصویر و صفحات وب، ذخیره شدن تب های بازیا Multi-Tab، دانلودنرم افزار آندروید، کاربرد نرم افزار آندروید، آموزش نرم افزار آندروید، گوشی های آندروید، دانلود Dolphin Browser HD v5.0.0 مرورگر قدرتمند مخصوص گوشی های آندروید، راهنمای نصبنرم افزار Dolphin Browser HD، طریقه ی نصب نرم افزار Dolphin Browser HD، قدرت مند ترین مرور گر، این نرم افزار چند زبانه، ویژگی های Dolphin Browser HD v5.0.0، مرورگر قدرتمند مخصوص گوشی، آبدیت نرم افزار، آبدیت نرم افزار های گوشی، آبدیت نود 32، ابدیت nod32، آبدیت انتی ویروس، آبدیت Avira antiviros، آبدیت آنتی ویروس Avira، برترین طرح های گرافیکی، آموزش افکت های زیبا، امنیت، آپدیت آنتی ویروس، آپدیت nod32، قلم نوری چیست؟، دانلود فیلم، جدیدترین فیلم ها، بازی جدید، اخبار دسته اول، اپراتور سوم، تله كام، اپراتور سوم موبایل، وبلاگ خبری، وبلاگ اخبار تکنولوژی، اخبار علمی، اخبار فرهنگی، اخبار به روز، اخبار جدیدترین ها، اخبار سخت افزار، اخبار آی تی، اخبار IT، اخبار روز، اخبار داغ،
ارسال توسط vahid
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
چیزی که برای یک مدیر وبلاگ مهم می باشد نظر شما عزیزان است خواستین نظر بدهید.
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

شارژ ایرانسل

دانلود

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

شادشاپ